Kompozitní materiály jsou velmi lehké, pevné, houževnaté, mají vysokou chemickou odolnost a neměnné vlastnosti. Tyto aspekty jim umožňují využití ve vesmírném programu a v leteckém průmyslu.

MATERIÁLY
Zde bychom vám rádi představili materiály, které jsou používány na výrobky z kompozitních materiálů. Tyto výrobky jsou tvořeny z několika vrstev speciálních tkanin, které jsou navzájem spojeny epoxidovou pryskyřicí, což umožňuje dokonalé spojení jednotlivých vrstev a jejich vzájemné spolupůsobení.

Vlastnosti těchto materiálu se dají měnit podle použití technologie zpracování, například vakuováním a tepelnou úpravou. Dále závisí kvalita výrobku na použití epoxidové pryskyřice, jako je houževnatost, tepelná odolnost, chemická odolnost, tvrdost, atd.

Uhlíková vlákna

Uhlíková vlákna mají mimo svých dokonalých vlastností také velmi pěkný vzhled a mnohdy je jejich černá struktura používána jako design pohledové vrstvy výrobku.

Z těchto vláken jsou vyráběny např. vrtule ultralehkých letadel, části vesmírných družic a raket, kapotáže závodních motocyklů a jiné.

Aramidová vlákna

Aramidová vlákna jsou vyráběna z vysoce orientovaného aromatického polyamidu. Aramid je houževnatý, slabé tlakové pevnosti. Je velmi citlIvý k vysokým teplotám. Vlákna jsou velice pružná a proto jsou používána k výrobě neprůstřelných vest.

Aramid-uhlíková vlákna

Kombinací Aramidových a uhlíkových vláken byl vytvořen téměř dokonalý celek. Aramid-uhlíková vlákna mají téměř všechny kladné vlastnosti jak Aramidu tak i uhlíku.

Z těchto vláken jsou vyráběny např. závodní lodě a pádla pro divokou vodu, části ultralehkých letadel a jiné.


Napište nám Airgun Helmets